Перейти до контенту

Симптоми та лікування циститу в дітей


діагноз цистит
- Лікування гострого циститу в дитини
- Препарат Канефрон Н для лікування циститу

Ця хвороба зазвичай супроводжується уретритом - запаленням сечівника. Через нирки і сечовід сеча потрапляє в сечовий міхур, де вона накопичується і потім по сечовому каналу виходить назовні. При циститі та уретриті робота цих органів порушується, сеча погано виводиться з організму.

Першою ознакою циститу є порушення сечовипускання, наявність в сечі гною, крові, що супроводжується неприємним запахом. Позиви в туалет можуть бути короткими - від 5 до 15 хвилин, незалежно від часу доби, це може бути і вночі. При цьому виділяється невелика кількість сечі, а сечовипускання (особливо наприкінці процедури) супроводжується неприємними відчуттями (сверблячкою, болем, печією). Також ще одним симптомом циститу є біль у нижній ділянці живота, в попереку, крім цього може ще боліти лобок та інтимні органи. Іноді піднімається температура тіла, як знак того, що в організмі є запальний процес. Погіршується самопочуття, буває нудота і слабкість. Але не у всіх хворих такі симптоми чітко проявляються, а в дітей вони є менш виразними.

Щоб діагностувати цистит в дитини, необхідно зробити аналіз сечі. Він підтвердить або спростує діагноз та допоможе визначити бактерію-збудник, яка викликала цистит. Дехто з людей намагається самостійно (домашніми методами) вилікувати цю хворобу, проте не завжди така терапія дає позитивний результат. Найчастіше без застосування ліків обійтися не вдається. Адже без лікування гострий цистит може перейти в хронічну форму, і тоді загострення гарантовані. До того ж інфекція, яка викликала цистит, може піднятися вище, аж до нирок і спровокувати більш серйозне захворювання - пієлонефрит.

В якому випадку слід терміново звернутися за допомогою до лікаря?

1. Якщо симптоми протягом 1-2 днів не проходять. Інфекція може поширитися далі.
2. Якщо в дитини висока температура, сильна біль та кров у сечі, бо це можуть бути ознаки пієлонефриту.
3. Якщо хвороба прогресує і симптоматика посилюється.

Гострий цистит в дитини – методи лікування

Для лікування циститу застосовуються наступні ліки:

- антибіотики (тільки за призначенням лікаря, потрібно пройти повний курс лікування, навіть якщо симптоми повністю зникли);
- спазмолітики (для зменшення больових відчуттів, особливо при перших проявах хвороби);
- рослинні препарати та лікарські трави.

Крім цього, рекомендується спеціальна дієта та вживання значної кількості рідини. Особливо корисно пити лужні розчини та негазовану мінеральну воду. Це допомагає нейтралізувати кисле середовище сечі, що в свою чергу зменшить свербіж та печію.

Препарат Канефрон Н – природне лікування циститу

В урології для лікування циститу використовується багато лікарських препаратів, але рослинні препарати відрізняються від інших меншою кількістю побічних дій та протипоказань. Одним з таких препаратів є Канефрон Н. Він одночасно має протизапальну та спазмолітичну дію. Цей лікарський засіб сприяє зниженню запального процесу, знімає спазми сечовивідних шляхів, а також стимулює діуретичну дію. Також ці ліки характеризуються антибактеріальною дією завдяки компонентам рослин, які входять до складу (ефірним маслам, фенолкарбоновим кислотам та ін.). Значна кількість цих речовин міститься в траві золототисячника, корені любистку, листі розмарину. Саме на основі цих рослин розроблений препарат від циститу Канефрон Н.

Препарат Канефрон Н використовують комплексно з іншими ліками, або без додаткових препаратів, якщо в дитини неускладнена форма циститу. Призначають його при інфекційних захворюваннях сечового міхура та нирок - при циститі та пієлонефриті, а також при таких неінфекційних хронічних захворюваннях нирок, як гломерулонефрит та інтерстиціальний нефрит. В якості профілактичного засобу препарат здатен попереджати утворення каменів. Крім цього, Канефрон Н має широкий спектр дії і є незамінним в лікуванні захворювань сечовидільної системи.