- Слабкий імунітет є причиною кон'юнктивіту
- Лімфаденіт – наслідок слабкого імунітету
- Гостре респіраторне захворювання
- Про слабкий імунітет в дитини свідчать фурункули
- Отит виникає в слабкому організмі
- Міозит – можливий сигнал слабкого імунітету
Найчастіше хворіють діти зі слабким імунітетом, тому дитячий організм слід зміцнювати від народження. Це й буде найкращим способом профілактики захворювань. Тим не менше, повністю уникнути захворювань неможливо і навіть при досить хорошому імунітеті можуть виникати досить неприємні дитячі хвороби. Тому в першу чергу слід подбати про те, щоб покращити імунітет дитини.
Слабкий імунітет є причиною кон'юнктивіту
Основними симптомами цього захворювання є почервоніння та сльозотеча, котрі свідчать про запалення слизової очей. Багато хто вважає, що насправді це захворювання не є серйозним, але ця думка помилкова, отже не слід розраховувати на те, що ви зможете обійтися виключно домашніми засобами. Перше, що необхідно зробити батькам, це відвідати з дитиною лікаря офтальмолога. Найефективніше лікування зможе призначити тільки лікар. Швидше за все, це будуть спеціальні очні краплі, які здатні усунути запальний процес. Також можна робити примочки для очей з відварів лікарських рослин. При кон’юнктивіті ефективними будуть відвари з ромашки та кропиви. Вони допоможуть швидко прибрати почервоніння очей. Щоб правильно приготувати відвар з необхідних лікарських трав, необхідно важно дотримуватись рекомендацій. Які можна знайти у різноманітних довідниках та мережі Інтернет. Лікувальні трави при кон’юнктивіті слід вибирати разом з офтальмологом.
Лімфаденіт – наслідок слабкого імунітету
Ідентифікувати лімфаденіт досить легко завдяки його специфічним симптомам. Зазвичай в дитини збільшуються лімфатичні вузли, а при легкому надавлюванні на збільшені лімфовузли в дитини виникає біль і неприємні відчуття. При цьому найбільш ймовірно, що захворювання дитини лімфаденітом є вторинним. Справа в тому, що такі дитячі хвороби, як лімфаденіт, найчастіше є результатом запального процесу в будь-якій частині тіла. Так, наприклад, при ангіні можливе запалення шийних та підщелепних лімфовузлів. Основним способом лікування є усунення первинного захворювання. Крім цього, педіатр повинен призначити супутню терапію, яка передбачає імуномоделюючі та гомеопатичні засоби, які допомагають нормалізувати роботу лімфатичних вузлів.
Гостре респіраторне захворювання (ГРЗ)
Це одна з найбільш поширених дитячих хвороб при слабкому імунітеті. Ознаками гострого респіраторного захворювання є чхання, кашель, нежить та головний біль. Якщо вчасно взятися за лікування, то позбутись неприємних симптомів можна досить швидко. При перших ознаках хвороби дитині можна пропарити ноги, але у випадку, якщо немає підвищеної температури. В мисці з теплою водою потрібно розчинити одну столову ложку гірчичного порошку та запропонувати дитині потримати у воді ноги протягом п’ятнадцяти хвилин. Хороший результат можна отримати й за допомогою інгаляцій. При цьому батькам слід пам'ятати про те, що навіть народні методи лікування повинні бути узгоджені з лікуючим лікарем.
Про слабкий імунітет в дитини свідчать фурункули
Фурункулами називають гнійники, які найчастіше з'являються в області шиї, передпліччя або попереку. Спочатку вони мають вигляд маленьких прищиків, а потім стають дедалі більшими. В центрі фурункула утворюється гнійник. Батькам слід пам'ятати, що видавлювати його не можна в жодному випадку, оскільки негайно почнеться процес поширення цього захворювання і замість одного фурункула може з’явитись кілька таких же гнійників в інших частинах тіла. При правильному лікуванні фурункул розкривається сам приблизно через тиждень. При цьому виділиться не тільки гній, а й стержень фурункула. Лікарі при лікуванні фурункула рекомендують змащувати його маззю Вишневського. Прискорити дозрівання фурункула допоможе й народна медицина. Можна запекти цибулину, розрізати її навпіл і прикласти до ураженої ділянки шкіри одну половинку, накривши її вощеним папером та ватою. Зверху слід закріпити все бинтом.
Отит виникає в слабкому організмі
Зрозуміти, що в дитини отит, досить легко. Зазвичай дитина починає терти вушко, а якщо натиснути на місце, розташоване трохи вище мочки вуха, дитина відчує різкий біль та почне плакати. Перше, що повинні зробити батьки, - це звернутись до отоларинголога. Зазвичай отит та подібні дитячі хвороби виникають через застуду. Лікар успішно допоможе підібрати потрібне лікування, але крім цього можна також зробити компрес. Для компресу знадобиться шматок бавовняної тканини, в якому потрібно зробити проріз для вушка. Потім слід взяти камфорний спирт та розбавити його водою 50/50. Розчином змочити тканину та прикласти дитині до голови таким чином, щоб вухо пройшло крізь вирізаний отвір. Такий же отвір необхідно прорізати в поліетиленовому пакеті, який прикладається зверху до тканини. Зверху на компрес потрібно обтягнути шапку, або замотати його теплою хусткою.
Міозит – можливий сигнал слабкого імунітету
Міозитом називають запалення м'язів, яке найчастіше виникає при переохолодженні, фізичних навантаженнях та інфекційних захворюваннях. Боротися з цим дитячим захворюванням допоможуть досить прості засоби. При міозиті слід регулярно масажувати хворе місце. Погладжування та розтирання не повинні бути надто сильними і виконуватись протягом не більше п'яти хвилин. Також зняти запалення допоможе йодна сітка або компрес з капустяного листка. Слід взяти капустяний лист, добре його пом'яти та прикласти до хворого місця. Зверху необхідно закріпити листок капусти бинтом або спеціальною медичною сіткою. Дану процедуру слід повторювати до повного одужання дитини.