Перейти до контенту

Сніданок школяра – яким він повинен бути?


сніданок школяра - Яким має бути сніданок дитини?
- Чим краще зранку годувати дитину?

Опитування показують, що близько 40 % дітей приходять до школи не поснідавши. Це означає, що половину навчального дня (до шкільного обіду, який зазвичай буває після третього уроку) майже половина школярів сидять голодними.

Кожен вчитель знає, що як тільки в дитини виникає відчуття голоду, її уважність та посидючість різко знижуються. Це відомо й дитячим психологам, тому в основі проблем з поведінкою та успішністю часто лежить несвоєчасне харчування. Зокрема, пропущений сніданок багато в чому визначає самопочуття та поведінку дитини протягом дня.

На щастя, сніданок - це той єдиний прийом їжі, який більшість батьків можуть проконтролювати. Тож яким повинен бути сніданок дитини? Що краще давати їсти зранку дитині? Найкращий сніданок це той, який дитина з'їдає із задоволенням - так вважає більшість дитячих дієтологів. При цьому завдання батьків зводиться до приготування корисної їжі, яку дитина буде їсти з апетитом і задоволенням.

Яким має бути сніданок дитини?

1. Поживний - того, що з'їсть дитина вранці, їй повинно вистачити мінімум на 3 - 4 години. Тому сніданок повинен бути досить ситним і складатися з двох - трьох страв. Наприклад, це може бути бутерброд з чаєм, молочна каша та йогурт. Такий сніданок, як чай і тости, можливий тільки в тому випадку, якщо дитина по своїй природі «сова», школа знаходиться біля будинку, і другий раз дитина зможе поснідати на першій або другій перерві.

2. Теплий - холодний сік або молоко кімнатної температури будуть не кращим варіантом для сніданку перед початком дня. Тепла їжа краще засвоюється і вважається оптимальною для травлення. Навіть якщо батьки проспали і вже не вистачає часу для того, щоб приготувати кашу, теплий чай або какао вранці в такому випадку просто обов'язкові.

3. Натуральний - сухі сніданки можуть бути присутніми в раціоні школяра, але не постійно. І хоча сухий сніданок іноді по кількості калорій може навіть переважати молочну кашу, натуральне тепле харчування є набагато кориснішим для дитини, ніж штучне.

4. Повноцінний - організму, який постійно та інтенсивно росте, потрібен повний набір харчових речовин, таких як білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини та вітаміни. Недостача навіть одного з цих компонентів може призвести до затримки розвитку дитини. Як правило, в будь-якої дитини є харчові переваги та продукти, які вона принципово не хоче вживати. Якщо дитина відмовляється їсти корисні продукти, батьки повинні запропонувати рівноцінну альтернативу їжу. Якщо дитина не їсть сир - можна спробувати запропонувати їй сирники або запіканку. В крайньому випадку можна знайти йогурт, який дитині сподобається. Якщо дитина не хоче їсти м'ясо і рибу, альтернативою будуть парові котлети, а свіжі фрукти можна замінити печеними.

5. Помірковано солодкий - глюкоза швидко «включає» мозок, тому варення, мед і шоколадні пасти під час сніданку школяра забороняти не слід.

Чим краще зранку годувати дитину?

1. Каша - її вважають ідеальним сніданком дієтологи та педіатри в усьому світі. Крупи - це складні вуглеводи, які повільно розщеплюються і надовго забезпечують організм енергією. Крупу можна вибирати різну кожен день - пшоняну, гречану, вівсяну, рисову. От тільки зловживати манною крупою дієтологи не рекомендують. Для покращення смаку можна додати в кашу цукор і вершкове масло. Урізноманітнити і навіть змінити до невпізнання смак каші для вередливих дітей, які відмовляються від такої страви, допоможуть сухофрукти, ягоди і горішки. Як варіант, можна використовувати варення. Слід пам’ятати, що каша є ідеальною стравою для шлунка.

2. Сир - основний продукт-постачальник кальцію, який є вкрай необхідним для зростаючих кісток і зубів. Крім цього, сир вважається важливим джерелом білка. Для урізноманітнення смаку до сиру можна додати мед, горіхи, варення, або приготувати з нього такі гарячі страви, як вареники, сирники, запіканку.

3. Яйця - в них є значна кількість заліза, магнію та фосфору, без яких неможливий ріст дитини. Найкращим варіантом будуть варені яйця з рідким жовтком, які можна отримати через 5 хвилин. Саме такі яйця будуть найлегше перетравлюватись шлунком і найшвидше засвоюватись, адже білок краще засвоюється у твердому стані, а жовток - в рідкому.

4. Булочки, пиріжки і млинці - джерело глюкози, яка вважається джерелом енергії для мозку, а значить, буде забезпечувати дитині хороше самопочуття і настрій.