Перейти до контенту

Стоматит в дитини – симптоми, причини та лікування


стоматит в дитини - Причини та прояви стоматиту в дітей
- Як лікувати стоматит?

Добрий день, шановні батьки. Все-таки нелегко бути батьками, особливо, коли улюблене чадо хворіє. І як часто буває, недавно лише побороли загальними зусиллями одне захворювання, як у дитини знову підвищується температура.

Що сталося? Звідки нова хвороба і як лікувати свого малюка? Поки ми розмірковуємо над цими та іншими питаннями, список загрозливих симптомів захворювання зростає на очах.

Одним з таких раптових і підступних захворювань, що вражають слизову оболонку рота, є стоматит у дітей. Складність виявлення цього захворювання в тому, що викликають його кілька збудників і для нього характерна різна симптоматика. Але про все по порядку.

Причини та прояви стоматиту в дітей

Маленькі діти більш вразливі до будь-яких інфекцій, оскільки у них ще слабкий імунітет. Тому нам дуже важливо дотримуватися всіх необхідних заходів для профілактики захворювань та зміцнення імунітету дитини.

Це стосується будь-яких захворювань, але у випадку стоматиту важливо знати причину, тобто збудника та уважно стежити за симптомами проявів захворювання. Стоматит в дитини може бути трьох видів:

- герпесний;
- бактеріальний;
- кандидозний.

Герпесний стоматит викликає вірус герпесу, і якщо у дорослих він проявляється в основному у вигляді висипів на губах, то у дітей цей вірус призводить до виникнення стоматиту.

Передається вірус герпесу контактно-побутовим шляхом, а це значить, що батькам, у яких є герпетичні висипання, досить буде всього лише поцілувати свого малюка і в нього вже може почати розвиватися стоматит.

До симптомів можна віднести: дратівливість, млявість, підвищення температури, а згодом поява нежиттю і кашлю, почервоніння ясен, збільшення лімфатичних вузлів, висипання навколо рота і в ротовій порожнині.

Бактеріальний або мікробний стоматит викликають стрептококи і стафілококи. Зазвичай такий вид стоматиту виникає як супутник ангіни, пневмонії, отиту і алергічних реакцій. Виявляється він наступними симптомами: поява жовтої кірки на губах, губи злипаються, підвищується температура.

Кандидозний або грибковий стоматит найбільш часто виникає в новонароджених діток. Цей вид стоматиту ще має назву молочниця ротової порожнини. Причиною може послужити хвора мати, в тому випадку, якщо молочниця у матерів не була вилікувана до пологів.

Причиною може бути і недотримання правил гігієни: брудний посуд, недостатньо добре оброблена пустушка та інше. Для цього виду стоматиту характерна дрібна біла висип, причому наліт, який утворює висип, може викликати свербіж і згодом переходити в виразку.

Дитина поводиться неспокійно, відмовляється від годування, у неї підвищується температура, може з’явитись і діарея. Наступний етап - дисбактеріоз, адже вилікувати грибковий стоматит можна тільки за допомогою антибіотиків.

Як лікувати стоматит?

Розуміючи те, що будь-який вид стоматиту викликає в дитини біль, дискомфорт і робить неможливим нормальне повноцінне харчування, бажано виявити та якомога раніше почати його лікування.

Спочатку необхідно виявити причину, по якій з’явився стоматит в дитини, а лікування буде залежати від виду збудника. Як завжди, курс лікування призначає лікар, вам же слід в точності виконувати його рекомендації.

Як правило, при стоматиті призначають полоскання ротової порожнини настоєм ромашки для видалення залишків їжі і утвореного нальоту. Також лікар може призначити противірусну або протимікробну мазь, якою ви будете обробляти рот дитини після кожного полоскання.

Так як стоматит викликає хворобливі відчуття у дитини і через це дитині боляче пити і їсти, не виключено призначення знеболюючих засобів. Ними необхідно буде обробляти губи, ясна та язик малюка перед годуванням.

Для зменшення хворобливості цього процесу, постарайтеся годувати дитину рідкими стравами, включіть в раціон нежирні кисломолочні продукти, з овочів готуйте пюре, добре розварюйте каші, робіть рідкий омлет.

Під час лікування небажано вживати кислі, солоні і жирні страви, також потрібно зменшити кількість солодких продуктів. Крім води, корисно буде давати дитині некислі соки, і запропонувати відвар з шипшини.