Перейти до контенту

Стороннє тіло в оці дитини


дитині в око попало стороннє тіло - Видалення стороннього тіла з ока дитини
- Коли необхідна допомога офтальмолога?

Поскаржитись на неприємні відчуття в оці дитина може в будь-якому віці. Дуже часто причиною цього є стороннє тіло. Тобто, в око дитини може потрапити порошинка, комаха, вія та ін. При цьому малюк мружиться на сонці, у неї з'являється сльозотеча і почервоніння ока. Для того, щоб знати що робити коли дитині в око попало стороннє тіло, необхідно в першу чергу зрозуміти, де саме воно знаходиться. При уважному огляді ока його, як правило, можна помітити візуально. Якщо стороннє тіло знаходиться на поверхні ока, то його неважко буде видалити навіть самостійно. Якщо ж воно проникло в тканини ока, тоді необхідно негайно звернутися до лікаря-офтальмолога за професійною допомогою.

Видалення стороннього тіла з ока дитини

Перша допомога при попаданні стороннього тіла в око дитини починається з промивання чистою водою за допомогою шприца без голки або гумової груші. Вода для промивання ока дитини має бути кип'ячена, кімнатної температури. Перед процедурою слід пояснити малюку, що саме ви плануєте зробити. Також необхідно попросити когось з дорослих допомогти зафіксувати голову дитини нерухомо, щоб промивання було максимально успішним та ефективним.

Струмінь води повинен бути спрямований строго в очну щілину, у напрямку від зовнішнього
кута до внутрішнього. При виникненні труднощів з видаленням можна обмотати палець чистим бинтом, серветкою або носовою хустинкою, змочити водою і спробувати акуратно видалити стороннє тіло з ока дитини пальцем.

Якщо тіло, яке потрапило в око, перемістилося під верхню повіку, необхідно відвернути повіку за допомогою чистої ватної палички і попросити малюка подивитись вниз. Щоб зацікавити його повернути око в потрібному напрямку, можна покласти на підлогу яскраву цікаву іграшку або малюнок. І коли погляд дитини буде спрямований донизу, підтягніть вгору за вії верхню повіку і ватною паличкою заберіть стороннє тіло. Після того, як воно буде видалене, слід ще раз промити теплою кип’яченою водою відвернуту верхню повіку.

Увага! Не дозволяйте дитині терти очі руками. Якщо дитина натре око, то стороннє тіло може проникнути з передньої поверхні вглиб.

Ні в якому випадку не застосовуйте для видалення стороннього тіла з ока гострі предмети, такі як голка або пінцет. При використанні гострих предметів ви можете незграбним рухом або при несподіваному русі дитини пошкодити тканини ока. Такі пошкодження дуже часто призводять до сліпоти дитини. Тому якщо у вас не виходить видалити стороннє тіло самостійно за допомогою промивання або видалення пальцем з серветкою, слід обов'язково звернутись до офтальмолога за допомогою.

Коли необхідна допомога офтальмолога?

Якщо при морганні стороннє тіло не переміщується, тоді найбільш ймовірно воно застрягло в тканинах ока. В такому випадку не зможе допомогти навіть ретельне промивання, а неприємні відчуття та гостра біль в оці дитини будуть поступово посилюватися. Згодом дитина вже не зможе відкрити око і знадобиться кваліфікована допомога лікаря.

Термінова спеціалізована допомога лікаря-офтальмолога необхідна якщо:

- стороннє тіло глибоко застрягло в оці та пошкодило тканини;
- самостійно не вдалося видалити стороннє тіло і воно залишилося в оці;
- неможливо зафіксувати дитину та добре промити око;
- через дві години дитина продовжує скаржитись на неприємні відчуття в оці.

При скаргах дитини на дискомфорт в оці її необхідно відразу ретельно оглянути. Навіть якщо ви нічого всередині ока не помітили, краще буде звернутися до фахівця. Перед тим, як відправлятись до лікаря, дитині на око слід накласти антисептичну пов'язку. При цьому потрібно стежити, щоб пов'язка на тиснула на око. Також бажано змочити її антисептиком.

Бережіть зір та очі своєї дитини, адже візуальне сприйняття світу є найважливішим. Тому до очей та зору необхідно дуже дбайливо ставитись і періодично відвідувати офтальмолога.