Перейти до контенту

В дитини синіє язик та носогубний трикутник


в дитини синіє язик та носогубний трикутник - Посиніння носо-губного трикутника в дитини – чому виникає ціаноз?
- Найбільш небезпечний випадок посиніння носо-губного трикутника
- Що робити батькам, якщо в дитини синіє носо-губний трикутник?

Синій відтінок носогубного трикутника або язичка в немовлят буває досить часто. Слід одразу відмітити, що таке явище властиве як абсолютно здоровим діткам, так і немовлятам, в яких спостерігаються порушення функцій серцевої, нервової та судинної системи. Коли малюк плаче, то насиченість крові киснем падає. Коли таке зниження стає нижче мінімального значення, то з’являється синява носогубного трикутника у немовля, яку в медицині називають ціанозом. Також може синіти язик.

Посиніння носогубного трикутника в дитини – чому виникає ціаноз?

Ціаноз легеневого походження виникає у здорових немовлят під час плачу або крику. Як вже говорилося, причина криється в зниженні рівня кисню в крові. У міру вдосконалення і дорослішання основних життєвих систем таке явище проходить. Але якщо цього не відбувається, і через кілька тижнів після народження синява проявляється на обличчі малюка, його слід обстежити у фахівців.

Іноді така синява виникає через занадто малу товщину шкіри навколо ротової області та біля носа. Якщо причина тільки в цьому, то турбуватися не потрібно, малюк абсолютно здоровий.

Але не завжди все так просто і однозначно. Коли в малюка часто з’являється синява під носом, або синіє в дитини язик, необхідно здійснити обстеження дихальних шляхів. Досить часто носогубний трикутник синіє або набуває синього кольору язик при пневмонії та патологічному стані легенів. Однак посиніння в таких випадках не є єдиним симптомом захворювання. По всій шкірі малюка, при вказаних вище захворюваннях, спостерігається блідість, а дихання дитини характеризується важкістю та задишкою. В момент, коли починається в дитини задишка, посиніння язика та носогубної області стає яскраво вираженим.

Поява подібних симптомів можлива при тривалому вірусному або застудному захворюванні, коли відбувається дуже сильний вплив на дихальні шляхи.

Найбільш небезпечний випадок посиніння носогубного трикутника

На превеликий жаль, синява довкола носа та губ немовляти виникає також при вродженому пороці серця, легеневої артерії, або у випадку серцевої недостатності. Звичайно, тільки фахівець може поставити подібні діагнози, адже для цього потрібне ретельне обстеження.

Батькам варто звернути увагу, чи не виникає синява в області рота або носа під час спокою, коли поведінка дитини спокійна, а також звернути увагу, чи не синіє в дитини язик. Якщо такі симптоми виникають в стані спокою дитини, то, чим раніше про це дізнається ваш лікар, тим краще буде для малюка.

Що робити батькам, якщо в дитини синіє носогубний трикутник?

Якщо батьки помітили, що в їх малюка синіє носогубний трикутник в стані спокою, дитину необхідно терміново віднести до педіатра, який обов’язково направить на обстеження до кардіолога та невропатолога. При цьому до кардіолога слід звернутись не гаючи часу, якомога раніше. Це допоможе визначити наявність або відсутність в дитини найнебезпечнішої проблеми - пороку серця. У випадку наявності такого відхилення, слід почати своєчасне лікування.

В першу чергу кардіолог прослуховує серце на присутність шумів, які можна розпізнати за допомогою фонендоскопа. Потім призначається УЗД серця, навіть якщо шуми і не були чутні, щоб переконатись в нормальній роботі серцевої системи.

Якщо проблеми з серцем відпадають, то необхідний огляд невропатолога. Лікар може діагностувати недорозвиненість дихальної системи. Малюкові рекомендують робити масаж та здійснювати тривалі прогулянки на свіжому повітрі. У більшості випадків ближче до року синява біля носа зникає. Також перестає синіти і язик в дитини.

У чому б не була причина синяви, самолікуванням займатися не варто. Недбалого ставлення при таких симптомах просто не повинно бути. Крім цього, батьків повинен насторожити й безпричинний плач їх малюка. Тому, як тільки були помічені симптоми ціанозу, слід невідкладно повідомити лікаря.