Веселка звичайна (Phallus impudicus, панна) - це гриб, що належить до родини веселкових. У молодому віці плодове тіло цього гриба має яйцеподібну форму і вкрите білою оболонкою, яка потім розривається та утворює піхву. З цієї піхви вгору виростає порожниста ніжка з губчастими стінками товщиною 3 - 5 см і висотою 10 - 30 см. Зверху на ніжці розташована ребриста шапка, що має наперсткоподібну форму, неприємний запах та вкрита зеленуватим слизом, у якому знаходяться спори.
Веселка звичайна є поширеною по всій території України. Цей гриб росте на багатих гумусом грунтах листяних лісів, в чагарниках і садах.
Фармакологічні властивості веселки звичайної
Для приготування ліків заготовляють плодове тіло цієї лікарської рослини, яке збирають з червня по вересень. Щодо хімічного складу цього гриба, він ще не досліджений. Однак відомо, що у народній медицині готують настій із сушених або свіжих плодових тіл гриба. Приготовані з веселки звичайної ліки застосовують при подагрі, болях у шлунку, ниркових захворюваннях, а також використовують для промивання ран, які погано гояться. Також відомо, що молоді плоди веселки звичайної можна вживати в їжу. Після смаження ці гриби своїм особливим смаком нагадують рибу.