Перейти до контенту

Вороняче око звичайне – лікувальні властивості


рецепти з рослини вороняче око Вороняче око звичайне (Paris quadrifolia, хрещате зілля, хрест-трава) – це багаторічна кореневищна трав'яниста лікарська рослина, що належить до родини лілійних. Вона має одиничне, нерозгалужене, прямостояче стебло висотою від 10 до 30 см. Листя воронячого ока сидяче, просте, обернено-яйцеподібне або еліптичне, утворює кільце на кінчику стебла. Квітки у цієї рослини лише одна, вона також знаходиться верхівці стебла. Плоди цієї трави ягоди, цвіте вона у травні.

Вороняче око звичайне часто можна побачити серед чагарників, у хвойних лісах та ялинкових посадках. Досить часто ця рослина зустрічається поряд з квасеницею. Це типова лікарська трава лісових зон, що зустрічається в Західному Сибіру аж до 62° північної широти, починаючи з 65° північної широти Красноярського краю Росії. В Україні вороняче око росте в листяних і мішаних лісах Карпат, Полісся та лісостепової зони.

Застосування та властивості воронячого ока

Лікувальною сировиною служить трава, яку збирають у період цвітіння рослини. До класу лікарських вороняче око звичайне відноситься неофіційно, а хімічний склад цієї рослини ще практично не досліджений. Однак є відомості про наявність у складі цієї трави парадину, глікозидів та паристифіну.

Використання воронячого ока в нетрадиційній народній медицині є досить різноманітне, не дивлячись на відсутність достатніх знань про вміст речовин. Відомо, що настій цієї рослини застосовують в народній медицині для лікування мігрені, невралгії, туберкульозу легень, ларингіту, асциту і різноманітних порушень обміну речовин, які супроводжуються набряками. Також вороняче око звичайне застосовують в малих дозах для покращення перистальтики кишечника і збудження апетиту.

В гомеопатії вживання свіжого соку воронячого ока рекомендується при головному болі, певних захворюваннях очей, а також після струсу мозку, при частих запамороченнях голови, ревматизмі, бронхіті, підвищеній сонливості.

Рослина ця дуже отруйна, тому дозування повинно бути ретельно підібране та узгоджене з лікарем! У випадку ознак отруєння слід викликати швидку допомогу, надавши людині необхідну допомогу.