Перейти до контенту

Як навчитися бути спокійною в будь-якій ситуації?


як не нервувати і навчитись бути спокійною- Що означає бути спокійною?
- Спокій як навик і риса характеру
- Правила спокою
- Техніка спокою
- Замість висновку

Спокій
- дуже важлива складова здорового способу життя. Вчитися спокою потрібно з самого дитинства, адже саме в цьому віці у дітей закладаються звички, формується характер. У суспільстві зі спокійними людьми приємніше контактувати, мати якісь спільні справи. Приймати важливі рішення потрібно тільки в спокійному стані, інакше можна дуже сильно «наламати дров». Та й приказка, яка говорить про те, що всі хвороби починаються від нервів, теж має частку істини. Тому важливо вміти тримати себе в руках і бути спокійним в будь-якій життєвій ситуації. Про те, як бути спокійною в будь-якій ситуації і не нервувати, ми розповімо в матеріалах цієї статті.

Що означає бути спокійною?

Вміння бути спокійною - ціле мистецтво. В першу чергу це вміння контролювати себе, стримувати свої емоції. Не варто плутати спокій з байдужістю, адже людина може реагувати на будь-які події як позитивно, так і негативно. Різниця тільки в тому, що перші вчасно беруть себе в руки.

Бувають ситуації, коли тримати себе в руках дуже складно, але навіть в самій стресовій ситуації зовсім не обов'язково рвати на собі волосся. Це не допоможе вирішити проблему, а нашкодити собі і зіпсувати відносини з оточуючими дуже легко.

Спокій як навик і риса характеру

Комусь зберігати незворушність дано від народження, а деяким доводиться серйозно постаратися, щоб знайти такий навик. Навчитися самоконтролю можна в будь-якому віці, але в більшості випадків він сам приходить з роками.

Хтось може запитати: «Навіщо це потрібно?». Ось деякі причини, за якими варто перестати нервувати через дрібниці:

- у стресових ситуаціях знижується концентрація, погіршуються розумові процеси.
- хвилювання впливає на мову, міміку, жести;
- людина швидше втомлюється, але через напруженість можуть виникати ще й проблеми зі сном;
- важливо пам'ятати, що людиною керують нерви і гормони, а стрес згубно впливає на нервову систему і може призвести до серйозних захворювань;
- переживаючи через дрібниці, можна упустити те, що дійсно важливе;
- можна набути шкідливих звичок, які можуть також негативно позначатися на здоров'ї.

Досить часто, долаючи хвилювання, дитина може почати заїкатися. На шляху до спокою потрібно зробити кілька кроків, які насправді не такі прості, як здаються.

Правила спокою

Існують деякі звички, виробивши які, можна зберігати спокій в стресових ситуаціях. Нижче наведено перелік найбільш корисних таких звичок.

1. Починати свій день потрібно безтурботно. У цьому добре допомагає йога, медитація. Можна також просто посидіти в тиші. Щоб на все вистачило часу, потрібно почати прокидатися раніше, ніж звичайно. Корисною як для психічного, так і для фізичного здоров'я є зарядка. Ранкові вправи забезпечують організму тонус, налаштовують на важкий робочий день і в цілому оздоровлюють.

2. Стежити за своєю реакцією. Коли трапляється стресова ситуація, багато хто видає себе звичками. Серед них є такі, як підвищення голосу, зриви злості на тих, хто попадається під руку, хтось починає швидко говорити, хтось навпаки впадає в ступор. Якщо реакцією на стрес є ковзання на стільці, клацання ручкою, стукіт по столу, тоді слід прибрати ці предмети, щоб не було спокуси взяти їх в руки. Часто ці дії змушують людину нервувати ще більше, тому важливо з'ясувати свої прояви реакції і позбутися їх.

3. Не драматизувати і не сприймати все на свій рахунок. В інших людей також можуть бути якісь проблеми в житті. Тому якщо людина випадково накричала або зробила щось не те, не варто сприймати це як особисту претензію та відповідати агресією, а слід поставитися з розумінням.

4. Шукати причини бути вдячним. Замість того щоб засуджувати, вимагати більшого або кращого, варто подякувати навколишнім за те, що вони дають. Навіть якщо все дійсно не так добре, як хочеться, важливо пам'ятати, що завжди може стати гірше, тому слід навчитися говорити «дякую» і посміхатися дрібницям.

5. Змінити реакцію на стрес. Позбувшись поганих звичок, таких як вживання алкоголю в стресових ситуаціях, поїдання надмірної кількості їжі, а також інших і тих, що вже були названі, потрібно чимось їх замінити, бо людина не машина і повинна проявляти якусь реакцію. Скажімо, замість алкоголю можна пити чай, а замість зривів на оточуючих краще прогулятися або поговорити з тим, хто здатний підняти настрій.

6. Концентруватися на чомусь одному. Поспіх призводить до того, що доводиться продумувати все на ходу: за сніданком планувати свій день, іноді і під включений телевізор, розмовляти або листуватися за кермом. Іншим словом - робити щось під час інших справ. Це помітно впливає на якість роботи, оскільки відволікаючись можна втратити важливу деталь. Варто навчитися відділяти одне заняття від іншого. Тоді не доведеться перебувати у вічному напруженні.

7. Більше часу перебувати в тиші. Навіть якщо людина любить постійні сигнали мобільного телефону, гучну музику або розмови телевізора, вона може сама не помічати, як все це робить її дратівливою. Тому варто виділяти час для того, щоб просто насолодитися тишею і розслабитися.

8. Потрібно полюбити себе. Невпевненість в собі додає приводів для занепокоєння. Якщо потрібно, то слід змінити зачіску, зробити макіяж, оновити гардероб. Загалом, потрібно зробити все для того, щоб почати посміхатися собі в дзеркалі. Людина, яка подобається сама собі, приємна і для оточуючих.

Техніка спокою

Існує також декілька способів повернути самовладання, якщо людина вже вийшла з себе. Ось декілька способів для швидкого зняття напруженості.

1. Правильне дихання. Існують техніки правильно дихання, про які можна дізнатися, почавши займатися йогою. В загальному розумінні правильне дихання - те, при якому не рухається грудна клітка, а тільки живіт і діафрагма.

2. Ароматерапія. Приємний і корисний спосіб повернути душевну рівновагу. Сьогодні у магазинах можна знайти великий асортимент різних ароматичних паличок, свічок, аромаламп і масел.

3. Читання. Бажано читати саме книги, оскільки мозок відключається від реального світу, переносячи людину у світ фантазій. Однак читання газети з новинами може тільки погіршити ситуацію, якщо новини не дуже хороші.

4. Музика. Це стосується в основному заспокійливих композицій, які легко можна знайти на просторах Інтернету. Улюблена музика теж підійде, бо вона допоможе дати волю емоціям (постійне стримування своїх почуттів погано впливає на нервову систему).

5. Активний спосіб життя. Фізичні навантаження допомагають зняти постійне напруження, вони позитивно впливають на фігуру, що може стати приводом для радості. Також під фізичною активністю можна мати на увазі не тільки заняття спортом, а й прибирання квартири, адже воно теж сприяє протіканню процесів, які відбуваються при заняттях спортом.

6. Вживання води. До цього відноситься так само вечірній і ранковий душ, а пиття води протягом дня покращує метаболізм.

7. Хобі. Важливо щоб вибране заняття дійсно подобалося, інакше воно буде пригнічувати людину, як і всі інші подразники.

8. Видалення подразника. Позбавляючись від джерел шуму або неприємних людей можна значно покращити свою нервову систему. Ці фактори щодня непомітно для людини впливають на психіку, роблячи її менш врівноваженою.

9. Щоденні прогулянки. При прогулянках на свіжому повітрі сонячні промені сприяють виробленню гормону щастя, але якщо погода не дуже хороша, не варто впадати у відчай, тому що мозок все одно насичується киснем. Тому якщо людині потрібно зважити рішення, подумати про що-небудь, то буде корисно хоча б просто пройтися до магазину.

10. Сон. Нічний сон по 8 - 9 годин має неймовірний вплив на забезпечення спокою. Людей, які недосипають, можна впізнати відразу. Вони постійно кричать на оточуючих, більше за інших незадоволені станом справ, схильні все критикувати, розсіяні, якість їх роботи значно погіршується. Так само їх видають постійні позіхання та мішки під очима.

Замість висновку

Якщо людині важко тримати себе в руках у важких ситуаціях, тоді найкращим способом буде уникнення таких ситуацій. Однак, якщо джерела роздратування знаходяться на роботі або вдома, тоді доведеться серйозно попрацювати над собою, щоб ставитися до них простіше.

Обов'язково потрібно запам'ятати що нервозність, хоч і є захисною реакцією організму, не допомагає, а тільки погіршує ситуацію. Для того, щоб це зрозуміти, достатньо згадати випадки з власного життя, коли зайва емоційність позначилася на результаті роботи. У житті мало реальних ситуацій, в яких доцільне хвилювання. Важливо розуміти, що хвилюватися можна через реальні проблеми, а ми в основному робимо це на порожньому місці. Від цієї шкідливої звички можна позбутися, працюючи над собою, виконуючи крок за кроком інструкцію, вказану вище в цій статті.