Перейти до контенту

Як правильно підібрати ліжко для дитини шкільного віку?


дитяче ліжко для школяра
- Ліжко для школяра - не поспішайте з вибором
- Основні правила вибору ліжка для дитини
Як тільки дитина досягла шкільного віку буде дуже добре подбати про нове ліжко для неї ще до того моменту, коли вона вже не поміщається в своєму маленькому ліжечку. Батькам слід розуміти, що ліжко є не лише місцем для сну та відпочинку малюка. Від нього загалом буде залежати дуже багато факторів, починаючи від настрою дитини, та закінчуючи тим, як вона буде висиплятись і наскільки її сон буде здоровим та корисним для організму в цілому.

Перш ніж відправитися в магазин за новими меблями для дитини, не поспішайте викидати старе ліжко. В першу чергу слід обговорити варіант меблів зі своєю дитиною. Ясна річ, що точку зору малюка не варто повністю враховувати як основну, однак це не привід для того, щоб взагалі не враховувати її бажання. Можливо малюку приємніше буде спати на високому ліжку. Потрібно також запитати малюка про колір меблів, який йому найбільше до вподоби. Так само слід врахувати побажання дитини щодо форми ліжка та інших елементів меблів для дитячої кімнати.

Якщо до цього малюк спав у ліжку, яке мало форму машини або тваринки, значить, перед тим, як змінювати меблі, потрібно підготувати дитину до цих змін. Це головне і дуже важливе завдання для батьків. В іншому випадку зміна ліжка може спричинити не лише клопоти батькам, але й психологічну травму дитині. Звісно, малюк вже став школярем і виріс зі свого маленького декоративного ліжечка, однак все це йому потрібно пояснити. Загалом, дитина повинна звикнути з тією думкою, що їй вже не три роки і навіть не п'ять, тому потрібно звикати спати так, як дорослі люди.

Після того, як з дитиною будуть обговорені всі нюанси, можна сміливо відправлятися за покупкою ліжка в один з місцевих меблевих магазинів.

Ліжко для школяра - не поспішайте з вибором

Сьогодні всі солідні магазини меблів забезпечують покупцям для вибору дуже багато варіантів шкільних та дитячих меблів і ліжка не є в цьому плані винятком Відмінним варіантом буде придбання цілого комплекту меблів для дитячої кімнати, тобто, так званого шкільного гарнітуру з ліжком, столиком, поличками та іншими елементами. Таким чином можна створити для свого маленького школяра його власний комфортний гармонійний простір. Зазвичай в спальний гарнітур для дітей шкільного віку входить стіл, шафа для речей, зручне ліжко, а також набір тумб, полиць для книг та калька крісел. Дуже часто столи для дитячих кімнат мають спеціальні відділення для встановлення комп'ютера, що теж дуже важливо врахувати при виборі дитячих меблів.

Але що робити, коли такої можливості немає, якщо в плани батьків входить лише покупка самого ліжка? В такому випадку потрібно враховувати ще ряд нюансів, які важливі для фізіологічного розвитку та здоров'я дитини.

Основні правила вибору ліжка для дитини

1. Враховуйте зростання дитини. Слідкуйте за тим, щоб ріст дитини відповідав розміру ліжка. Краще буде відразу купити ліжко стандартних розмірів. Таким чином у майбутньому не виникне будуть виникати нові проблеми, пов'язані з тим, що дитина знову підросла і лише недавно придбане ліжко для неї вже затісне.

2. Другий не менше важливий критерій полягає у правильному виборі дитячого матрацу, від якого власне буде залежати правильне фізіологічне формування дитини. Якщо врахувати те, що дитина шкільного віку повинна спати не менше восьми годин на добу, щоб забезпечити їй здоровий нормальний сон може лише правильно підібраний матрац для ліжка, який повинен бути виготовлений за певною технологією та відповідати ряду гігієнічних норм. Якщо ще донедавна матраци продавались в комплекті з ліжками, то сьогодні це не є обов'язковою умовою. Тобто, ліжко для дитини можна купити окремо, а сам матрац для ліжка вибрати вже в іншого продавця, якщо в меблевому магазині не було знайдено відповідного вибору. Вибираючи матрац, краще одразу віддати перевагу ортопедичним виробам. Завдяки такому рішенню в дитини буде формуватись правильна постава, що дасть змогу уникнути таких захворювань, як сколіоз, плоскостопість та різноманітні порушення постави, які досить часто спостерігаються в наш час.

3. Екологічність матеріалу - це ще одна важлива особливість, на яку слід звернути увагу при виборі дитячого ліжка. Буде набагато краще, якщо ліжко буде виготовлене з натурного матеріалу, тобто, з деревини. Також підійдуть моделі ліжок з МДФ або ДСП, однак вони будуть менш довговічні, міцні та екологічні. Тим не менше, дитячі меблі з цих матеріалів є значно дешевші та мають меншу вагу, ніж аналогічні вироби з ясена або дуба.

4. Якщо ж у дитини вже виникли в минулому проблеми з опорно-руховим апаратом, тоді, перш ніж відправлятися в магазин за покупкою ліжка, необхідно в першу чергу відвідати лікаря, який підкаже оптимальний варіант кількох моделей дитячих ліжок, що будуть найкращі для збереження здоров'я дитини.

Купуючи дитяче ліжко пам'ятайте, що малюк не тільки повинен бути розумним та добре вчитись у школі, але й бути здоровим. Тому вибір дитячих меблів відіграє далеко не останню роль.

Ще одна дуже важлива порада, яку необхідно згадати в цій темі, полягає в критичному ставленні до зовнішнього вигляду дитячих ліжок. Адже не все те, що красиво і чудово виглядає зовні, має відповідні характеристики в аспекті комфорту та зручності. Добре виспатися - це далеко не найголовніше для дитини. Більш важливо, щоб матеріал, з якого виготовлене дитяче ліжко або інші меблі, не був оброблений хімічними речовинами, що можуть негативно вплинути на здоров'я дитини, провокуючи алергічні реакції та інтоксикацію організму, що в свою чергу впливають на самопочуття.

Якщо врахувати всі перелічені фактори (зріст, вагу, бажання, колір, якість, екологічність матеріалу), тоді в дитини не буде і проблем із здоров'ям. Крім цього, такі меблі будуть викликати в малюка позитивні емоції та створювати хороший настрій, а це дуже важливо для нормального психологічного розвитку та успішного навчання в школі.