- Як відучити дитину від шкідливих продуктів?
- Як привчити дитину до здорової їжі?
- Чи можна дозволяти дитині їсти солодощі?
- Чому діти звикають до шкідливих продуктів?
За святковим столом діти зазвичай з'їдають багато різних шкідливих продуктів. Крім цього, вони регулярно купують в магазинах картопляні чіпси та різного роду фастфуд, що містять дуже багато шкідливих речовин. Як же зробити так, щоб таке харчування не стало звичкою? Як привчити дитину до корисної та здорової їжі?
Багато хто думає, що простіше сказати дитині «ні» і вона назавжди позбудеться шкідливої звички. Однак ціна заборони, як відомо, досить висока. Наприклад, коли мама пишається тим, що її дитина у 3 роки не знає, що таке цукерка, радіти занадто рано. Справа в тому, що малюк рано чи пізно скуштує цукерку і вже через декілька місяців у нього може виникнути дуже сильне звикання до солодощів. Тому заборонити дитині шкідливу їжу - це не вихід з ситуації, а лише ілюзія. Давайте розглянемо корисні поради, які допоможуть відучити дитину від шкідливої їжі.
Як відучити дитину від шкідливих продуктів?
1. Шукайте корисне серед улюбленого. Подумайте, яку їжу любить ваша дитина найбільше. Можливо, бутерброд з беконом і салатом її влаштує більше, ніж чіпси.
2. Дітей слід привчати до вишуканого смаку. Батькам потрібно не лінуватися і готувати для малюків смачні страви з додаванням прянощів та підливок. При цьому страви потрібно прикрашати і частіше обідати, снідати та вечеряти в колі сім'ї.
3. Давайте дитині їжу з собою до школи. Нехай вранці малюк бере контейнер з домашньою їжею. При цьому їжі повинно бути більше, ніж потрібно дитині, адже малюк буде їсти не один, а з товаришами.
4. Не дозволяйте дитині їсти находу. Якщо навіть була куплена некорисна їжа, не дозволяйте малюку накидатися на покупку відразу в магазині. Спочатку потрібно вийти і знайти місце, де можна було б присісти.
5. Не дозволяйте дитині їсти попкорн та чіпси перед телевізором, в театрі або кінотеатрі. Ця їжа немає нічого спільного з мистецтвом.
6. Не лякайте дитину хворобами. Не слід повторяти фрази типу «будеш їсти чіпси - заробиш рак шлунка».
7. Проводьте відпустку всією сім'єю. Якщо дитина залишиться без улюбленого шкідливого продукту хоча б на тиждень, вона повністю позбудеться психологічної залежності.
Як привчити дитину до здорової їжі?
Чим можна замінити газовану воду, цукерки, шоколадки і сосиски в дитячому меню? Сучасні дослідження педіатрів показали, що близько 60 % дітей отримують під час харчування недостатню кількість кальцію, заліза, цинку, йоду, вітаміну D, поліненасичених жирних кислот та інші необхідних речовин. Таким чином швидко зростає кількість дітей, що страждають ожирінням і хворобами, які викликані неправильним харчуванням. Серед дітей 5 - 17 років надлишкова вага тіла зафіксована приблизно у 22 % хлопчиків та 19 % дівчаток, причому 7 % хлопчиків та 5 % дівчаток такого віку вже мають виражену форму ожиріння.
Вплив харчування дитини на її здоров'я та інтелект доведено під час багаторазових досліджень. І проблема в першу чергу стосується не конкретних продуктів, а правильного підходу загалом. Дитяче харчування повинно містити всі види продуктів: м'ясо і курятину - 2 рази на день; хліб, крупи, молокопродукти, сир, фрукти і овочі - щоденно; риба - 2 рази на тиждень; цукор та солодощі - в обмеженій кількості. Не можна виключати з раціону дитини жири, такі як рослинна олія та вершкове масло.
Найбільш важливим періодом для здоров'я дитини лікарі вважають перших тисячу днів її життя, починаючи від зачаття і до двох років. Доведено, що немовлята, які перебувають в мами у животі, відчувають смак страв через навколоплідні води, а після народження - через грудне молоко. Багато хто вважає, що їжа з банок для малюків некорисна і краще буде приготувати її самостійно. Це типова помилка. Сьогодні виготовляється дитяче харчування досить високої якості, бо до такого виробництва ставляться дуже жорсткі вимоги. Крім цього, немає гарантії, що у придбаних на ринку або в магазині продуктах антибіотики та нітрати містяться у межах допустимих норм.
Чи можна дозволяти дитині їсти солодощі?
Відомо, що майже всі діти дуже люблять солодощі. Скільки можна дозволяти дитині їсти цукерок та солодких кондитерських виробів? Чи варто взагалі заборонити дитині солодкі продукти?
Звичайно, краще з самого початку не привчати дитину до солодкого. Слід зазначити, що крім цукру звичайні цукерки та печиво містять зазвичай добавки, що є набагато шкідливішими і можуть викликати навіть алергію в дітей. Але якщо малюк просить смачненького, то йому можна запропонувати корисну альтернативу. Наприклад, промисловістю випускаються спеціальні нешкідливі цукерки у вигляді пастилок, що виготовлені з фруктового пюре, що не містять консервантів і на викликають алергії.
Сьогодні в продажі можна побачити багато різнокольорових дитячих йогуртів. Чи всі вони корисні? Наскільки можна довіряти таким продуктам?
Дієтологи завжди радять обирати для дітей йогурти, що не містять цукру і наповнювачів. Для покращення смаку можна, наприклад, додати в натуральний йогурт ложку фруктового пюре або домашнього варення.
Чому діти звикають до шкідливих продуктів?
В першу чергу тому, що діти часто потрапляють від вплив однолітків, тому питання правильного харчування повинно періодично обговорюватись вчителем в школі. Зокрема, вчитель повинен пояснити дітям, який має бути сніданок школяра. Однак в цілому, і це стосується дітей будь-якого віку, режим та спосіб харчування дитини залежить від того, як організоване харчування вдома. Сьогодні в дитячих садках в основному дуже хороші меню, але діти часто відмовляються їсти таку їжу, бо вони знають, що вдома на них чекають, наприклад, сосиски і солодка газована вода.
Тож як відучити дітей від шкідливої їжі? Спершу від неї потрібно відучитись батькам, навіть незважаючи на свою високу зайнятість та завантаженість. Не секрет, що в наш час культура харчування вдома майже повністю втрачена. Батьки і діти майже ніколи не їдять разом в колі сім'ї. Потрібно хоча б один або два рази на тиждень влаштовувати сімейні обіди за красиво накритим столом, залучати дітей до процесу приготування їжі.
Щодо фастфуду, його не варто повністю забороняти. Таку їжу можна іноді їсти, якщо немає іншого вибору. Однак дитині потрібно обов'язково пропонувати альтернативу, а ще краще - приготувати щось самостійно. І не забувайте брати з собою дітей в магазин для покупки продуктів, пояснюючи при цьому, які продукти корисні для дітей, а які краще не купувати.