- Симптоми зараження глистами
- Чим небезпечні глисти для дитини?
Глисти в дитини – захворювання неприємне, але ця тема, на жаль, є завжди актуальною. Всі ви знаєте, що маленькі дітки, ледве почавши пізнавати цей дивовижний світ, схильні не лише ознайомлюватись з його властивостям візуально, але й пробувати все довкола себе на смак.
Нерідко можна побачити молоду маму, яка вихоплює у свого цікавого малюка чергову «каку» в той момент, коли вона вже опиняється в його роті. Між іншим, це і є основний шлях до зараження гельмінтами, адже яйця глистів знаходяться практично всюди.
Найсприятливіший час для зараження – літо та осінь. Достаток свіжих овочів і фруктів, постійне перебування на вулиці, відпочинок біля водойм. Здавалося б, все з перерахованого дуже корисно для здоров'я. Але, тільки в тому випадку, якщо ви дотримуєтеся правил особистої гігієни: ретельно миєте руки після вулиці, перед їжею, миєте овочі та фрукти, термічно обробляєте м'ясо та рибу, не п'єте воду з водопроводу і т.д. Погодьтеся, встежити за непосидючим малюком досить складно, а мити руки після кожного дотику до чергового підозрілого предмету практично нереально.
Тобто зрозуміло, що основний шлях в організм людини гельмінтів лежить через брудні руки. Тепер поговоримо про симптоми. Як дізнатися чи зрозуміти, що дитина заразилася глистами?
Симптоми зараження глистами
Ось приблизний список симптомів зараження глистами:
- в малюка поганий сон;
- спостерігається слабкість, дратівливість та швидка стомлюваність;
- малюк скаржиться на головний біль, болі в животі та нудоту;
- нерідко виникає запор або пронос, шкіра виглядає сухою та блідою;
- під очима дитини можуть з’являтись круги;
- в дитини втрачається апетит;
- з'являється свербіж та почервоніння в області ануса;
- може виникати сухий кашель при відсутності застуди;
- можливе підвищення температури до 37 градусів.
Звичайно, і без наявності глистів у дитини можуть проявлятися більшість з цих симптомів, але для свого спокою та виключення цієї причини краще зайвий раз провести обстеження, здавши аналізи на яйця глистів. Також можна здати аналіз крові на виявлення антитіл до гельмінтів. Складність виявлення цих паразитів полягає в тому, що вони вже достатньо пристосувалися до організму людини та навчились добре ховатись.
Чим небезпечні глисти для дитини?
Уже той факт, що в організмі малюка живуть паразити та харчуються тими поживними речовинами, які мали піти на благо дитини, можна назвати небезпечним явищем. Крім цього, продукти життєдіяльності цих паразитів мають токсичний вплив на організм дитини. Тобто, глисти в дитини не лише забирають корисні вітаміни, мінерали і мікроелементи, які необхідні для нормального росту та розвитку молодого організму, але й отруюють його, а також призводять до появи алергічних реакцій.
Гельмінти прикріплюються на стінках тканин різних органів і можуть викликати кровотечі та інші захворювання, пов'язані з порушенням цілісності тканин органів. Також є види глистів, які вражають кишечник, легені, серце, поселяються в апендиксі, що в кінцевому результаті призводить до його запалення.
Імунітет дитини, у якої є глисти, дуже слабкий, тому такий малюк може часто хворіти на ГРВІ, ГРЗ, у нього спостерігається погана успішність в школі, втрата ваги тіла, загальна слабкість.
Деякі види глистів можуть бути навіть смертельно небезпечні для дитини, наприклад, якщо утворюють клубок в кишечнику, що може привести до його непрохідності. І тоді вирішувати дану проблему можна буде тільки за допомогою термінової операції.
Вражаючи легені, глисти у дітей можуть привести до виникнення пневмонії, бронхітів або викликати різке задихання дитини. Загалом глисти – це дуже серйозна проблема, яку бажано своєчасно виявляти та усувати, але найкраще займатися її профілактикою.