Перейти до контенту

Яка каша краща для дітей


каша для дитини вибір
- Яка каша найкорисніша для дитини?
- Купити готову чи зварити самостійно?
- Як правильно варити дитині кашу?

Багато молодих мам задаються питанням, які каші найкраще використовувати для годування дітей. При цьому більшість мам тривалий час не можуть визначитись з вибором. Одні вважають, що краще каші готувати власноруч, інші вважають, що краще купувати готові каші. Давайте спробуємо розібратися, яка каша краща для дітей та як її приготувати.

Яка каша найкорисніша для дитини?

Напевно, багато хто з вас знає, що каша представляє собою обов'язкову складову дитячого меню і вводитися вона в раціон дитини з 6-7 місяців. Дуже важливо, щоб в цьому віці застосовувалась для харчування дитини лише безглютенова каша.

Найкориснішою з усіх, звичайно, є гречана каша. Гречка багата вітамінами групи B і мікроелементами, зокрема, залізом та кальцієм. Крім цього, крохмалю в гречці міститься менше, ніж в інших кашах, що також є безсумнівною перевагою.

На другому місці серед безглютенових каш знаходиться рисова. Вона містить лише незначну кількість мінеральних речовин, але в ній багато вуглеводів. Ця каша чудово підійде для першого прикорму дитини.

Наступна за корисністю для дитини є кукурудзяна каша. Вона містить калій та кальцій, вітаміни групи В та провітамін А. Крім вмісту перерахованих цінних складників, кукурудзяна каша позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт.

Купити готову чи зварити самостійно?

Які каші слід давати дитині? Для маленьких діток педіатри радять вибирати вже готові каші від виробника, адже в всі ці каші виготовляються за перевіреними технологіями та рецептурами, в них збережені та збалансовані всі необхідні корисні харчові елементи. Що найголовніше - консистенція куплених готових каш максимально спрощує засвоєння та полегшує роботу травної системи дитини.

Готові каші можна розділити на дві великі групи - молочні та без молочні суміші дитячого харчування. Варити такі каші дитині не потрібно. Молочні суміші чудово розчиняються в кип'яченій воді, а безмолочні слід розчиняти адаптованою сумішшю, яка представляє собою зціджене грудне молоко або спеціальне дитяче молочко. Дуже важливо запам’ятати, що молочні та безмолочні каші заводського приготування не потребують додавання солі, цукру, масла та інших речовин.

Але перед вибором каші промислового виробництва обов'язково потрібно звернутися до лікаря-педіатра. Він підкаже оптимальний варіант, враховуючи індивідуальні особливості дитини.

Як правильно варити дитині кашу?

Якщо для харчування дитини до року педіатри рекомендують застосовувати готові каші, то після року краще переходити на каші домашнього приготування.

Щоб зварити малюкові смачну і корисну кашу, крупу для початку необхідно гарненько промити, засипати в киплячу воду і варити майже до повної готовності. Потім воду слід зцідити, а крупу залити молоком, після чого знову варити, поки каша не буде повністю готова.