Перейти до контенту

Які продукти давати дітям для покращення здоров’я?


продукти для дитини
- Вітамін A – в першу чергу
- Дитина погано їсть в рік
- Дитині потрібен кальцій
- Необхідність в аскорбіновій кислоті

Всі батьки мріють про те, щоб їх дитина не хворіла. Запорукою міцного здоров'я для зростаючої дитини є правильний раціон харчування. З раннього віку вкрай необхідно давати дитині різного роду вітаміни, щоб в подальшому в неї укріплявся імунітет і не було частих простудних, запальних та більш серйозних захворювань.

Не бажано давати дитині куплені суміші та каші у значній кількості, оскільки ніхто не може дати ніякої гарантії, що напис на етикетці буде завжди збігатися з вмістом пакету. Найкраще мамі самостійно вибирати продукти і готувати їжу для своєї дитини. Тож які продукти давати дітям для покращення здоров’я? Які компоненти необхідно включити в першу чергу в раціон харчування?

Вітамін A – в першу чергу

Цим вітаміном та різними мікроелементами, що необхідні для повноцінного росту організму, дуже багата морква. Цей овоч вважається чудовим профілактичним засобом від застуди, так як морквяний сік забезпечує протизапальний та антисептичний ефект. Сік моркви сприяє покращенню зору та апетиту, хорошому функціонуванню підшлункової залози, а також він нейтралізує інтоксикацію, що викликана антибіотиками. Зазвичай діти не хочуть їсти моркву у звичайному вигляді, тому можна натерти її разом з яблуком на тертці. Завдяки вживанню такого пюре, в організм дитини буде надходити багато корисних для здоров’я елементів.

Дуже корисний вітамін C

Для дитячого організму дуже корисні продукти, в яких міститься цей вітамін, а також бета-каротин. До продуктів, що містять цей вітамін, належать: капуста, солодкий перець та обліпиха. Для поповнення добової потреби в цих речовинах дитині слід щодня з'їдати один свіжий перець або двісті грамів свіжої (квашеної) капусти. Бажано кожен день готувати для дитини салат зі свіжої або квашеної капусти, який буде відмінним засобом захисту від запалень горла та цілої низки інших простудних захворювань. Крім цього слід давати дитині варення з обліпихи або додавати сік обліпихи у чай.

Дитині потрібен кальцій

Дуже цінним для організму продуктом є хурма. Вона містить вітаміни A, B, C, PP, крім яких також є значна кількість кальцію, заліза та йоду. Хурма покращує стійкість дитячого організму до стресу, укріпляє імунну систему і тому є одним з найкращих засобів профілактики під час епідемій ГРВІ. Щодня бажано давати дитині м'якуш хурми з медом, який покращить смак цього фрукту. Крім цього, шкірку хурми можна натерти на дрібній тертці та періодично додавати в кашу.

Необхідність в аскорбіновій кислоті

Вживання шипшини дозволить найкращим чином поповнити організм дитини аскорбіновою кислотою. Замість звичайного чаю або соку дитині можна давати настій шипшини. Таким чином малюк зможе отримати корисні речовини в період відсутності широкого різноманіття інших овочів та фруктів, що вкрай необхідно для підтримки імунної системи. Також дуже важливо пам’ятати, що давати дитині настій шипшини необхідно через трубочку, щоб не спровокувати руйнування дитячих зубів у результаті тривалого вживання цього настою.