Перейти до контенту

Засоби народної медицини від аритмії


домашні засоби від аритмії Аритмія - це захворювання серця, при якому порушується його нормальне биття. Тобто, серце починає битися занадто швидко або раптово сповільнюється, неначе завмирає. Пульс здорової людини змінюється залежно від того, яке фізичне навантаження вона виконує, в той час як при аритмії пульс різко змінюється навіть у стані спокою, без особливих причин. Зазвичай лікарі призначають певні препарати, які допомагають при аритмії, проте не варто забувати і про лікування аритмії народними засобами. Такі допоміжні засоби можуть значно прискорити одужання і полегшити стан. З давніх часів серцеві захворювання та аритмія лікувались в народній медицині травами і така терапія демонструвала досить високу ефективність.

Лікування аритмії народними методами

Давайте перейдемо до ознайомлення з рецептами народної медицини, ефективність яких перевірена протягом десятків і сотень років практичного застосування.

Візьміть двісті грам кураги, один лимон, близько двадцяти грам родзинок, п'ять столових ложок меду і п'ятдесят грам очищених ядер волоського горіха. Повністю вичавіть з лимона сік і змішайте його з медом. Цедру і курагу подрібніть, перемішайте їх з родзинками. Дрібно поріжте горіхи і додайте їх до суміші. Тепер все це треба змішати разом з лимоном і медом. Після цього суміш потрібно три години настояти. Приймають цей засіб по дві столові ложки зранку, один раз на добу.

Лікування аритмії народними засобами немислиме без волоських горіхів, які використовувалися і в попередньому рецепті. Візьміть сто грам ядер волоського горіха, подрібніть їх м'ясорубкою і перемішайте з півсклянки меду. Вживати цю лікувальну суміш потрібно тричі на добу по неповній столовій ложці.

Режим харчування при аритмії повинен містити такий корисний продукт, як спаржа. Подрібніть столову ложку коріння спаржі та залийте сировину склянкою крутого окропу, додавши також дві чайні ложки сушеної трави спаржі. Настоювати потрібно дві години, обгорнувши посудину рушником. Приймати цей лікувальний відвар рекомендується тричі на добу внутрішньо по дві столові ложки за півгодини до вживання їжі. Курс лікування триває 3 - 4 тижні.

Чудовим народним засобом для лікування аритмії вважається також ріпчаста цибуля. Подрібніть невеличку цибулину і додайте до неї одне терте яблуко. Суміш ретельно перемішайте. Ці ліки слід вживати двічі на день у перервах між прийомами їжі протягом місяця.

Не менш відомим засобом, що застосовується для лікування аритмії, є настойка шипшини і глоду. Візьміть по столовій ложці ягід шипшини і глоду, подрібніть їх, насипте в термос і додайте півлітра окропу. Настоювати ліки потрібно не менше двох годин. Потім настій проціджують і п’ють протягом дня, поділивши на рівні порції. Кожен день потрібно готувати свіжий настій. Якщо ягоди сушені, то перед настоюванням їх потрібно проварити близько 5 хвилин на малому вогні. Якщо такий настій викликає печію, його слід пити тільки після вживання їжі.

Звичайно, існує й багато інших хвороб серця. Як правило, аритмія в більшості випадків є лише квіткою з букета захворювань. Для загального оздоровлення серця ті організму в цілому можна приготувати народний засіб від аритмії за наступним рецептом. Подрібніть п'ять грам сушених плодів глоду і варіть у стакані води близько 15 хвилин. Після настоювання та охолодження потрібно долити відвар водою до початкового об’єму. Засіб потрібно приймати тричі на добу по столовій ложці.

Здоровий спосіб життя для профілактики аритмії

Перед тим, як почати лікування аритмії, скориставшись наведеними вище рецептами, необхідно звернути увагу на свій спосіб життя. Важливим моментом зокрема вважається режим харчування. В першу чергу потрібно відмовитися від шкідливих стимуляторів, до яких належить алкоголь, кава, чай, тютюн, кола, шоколад і багато інших подібних продуктів. Крім цього, потрібно регулярно вживати три важливих елементи, що є особливо корисними для серця: магній, калій та кальцій. Також потрібно зазначити, що аритмія зазвичай виникає в людей, що страждають від надлишкової ваги. В таких випадках дуже корисно проводити розвантажувальні дні, харчуючись лише яблуками, сиром та кефіром.

Не варто забувати, що народні методи лікування аритмії включають в себе лікувальну фізкультуру. В принципі підійде будь-який комплекс вправ, що відповідає канонам лікувальної фізкультури. Не завадить в цьому питані отримати консультацію терапевта, який допоможе обрати оптимальний режим навантаження та відповідні вправи. Іншими словами, лікування аритмії буде більш ефективним при систематичних поміркованих заняттях спортом. І саме основне слід пам’ятати, що при аритмії категорично забороняється хвилюватись. Тому дуже корисними будуть йога і дихальна гімнастика - заняття, що допомагають нормалізувати дихання.