Жимолость голуба (Lonicera caerulea) - це невеликий кущ висотою до 35 см. Ця рослина прямостояча, дуже розгалужена, відноситься до родини жимолостевих. Листя жимолості голубої цілісні, супротивне, яйцеподібно-довгасте або видовжено-еліптичне, тупувате або загострене, з цілими краями, при основі закруглене, розсіяно-волосисте. Квітконіжки та молоді гілки цього куща теж опушені. Квіти жимолості неправильні, п'ятироздільні, двостатеві, мають трубчаті лійкоподібні віночки жовтувато-білого відтінку. Плоди рослини голубувато-чорні з сизою паволокою їстівні ягоди, цвіте вона з травня до липня.
Жимолость голуба поширена у верхніх лісах Карпат. Деколи цей кущ вирощують як декоративну рослину.
Фармакологічні властивості жимолості голубої
Для лікування і профілактики захворювань в народній медицині застосовуються стиглі ягоди. До категорії лікарських рослин цей кущ відноситься неофіційно.
Хімічний склад жимолості голубої не відрізняється особливістю. Ягоди рослини мають лимонну та яблучну кислоту, цукри, флавоноїди, а також аскорбінову кислоту, мінеральні солі та пектини.
В нетрадиційній медицині ягоди цієї рослини відомі як засіб від гіпертонії, кишково-шлункових розладів та малярії. Значно рідше вони застосовуються для лікування водянки. Ягоди жимолості голубої можна вживати свіжими, варити з них компот, кисіль, варення, або додавати до чаїв з інших лікарських рослин.