Перейти до контенту

Зигаденус сибірський – лікувальні властивості та рецепти


від чого допомагає зигаденус Зигаденус сибірський (Zygadenus sibiricus) – це багаторічна цибулинна лікарська рослина, що відноситься до родини лілійних. У неї видовжена яйцеподібна цибулина, на якій знаходяться чорно-бурі залишки листків. У зигаденуса сибірського просте, пряме, вертикальне довжиною від 20 до 80 см. Листя рослини загострене, лінійне, звужене біля основи, розміщене в нижній ділянці стебла. Квіти зигаденуса правильні, двостатеві, біло-зеленого відтінку, вони утворюють китицеподібну не дуже щільну волоть. Плоди цієї лікарської рослини коробочки, вона цвіте протягом травня місяця.

Зигаденус сибірський росте в чагарниках, негустих лісах і по луках у країнах східної Європи.

Застосування зигаденуса сибірського в народній медицині

Лікувальні засоби з трави зигаденуса виготовляють з сировини, яку заготовляють протягом червня і липня. Під час заготівлі повністю зрізують надземну частину рослини, складають зібрану сировину тонким шаром та сушать на відкритому повітрі під наметами або в спеціальних кімнатах з ефективною вентиляцією. До лікарських рослин зигаденус сибірський належить неофіційно.

Хімічний склад цієї трави ще повністю не досліджений, але відомо про наявність у складі близько 0,1 % алкалоїдів, які проявляють на центральну нервову систему людини досить сильну дію і характеризуються інсектицидними якостями.

Приготовану з цієї рослини мазь застосовують для зменшення болю при ревматизмі та невралгії. Настойка зигаденуса сибірського в нетрадиційній медицині відома як ефективний засіб від головних і лобкових вошей.

Завдяки своїм інсектицидним властивостям сировина з рослини застосовується для знищення шкідників рослин у сільському господарстві та паразитів деяких сільськогосподарських тварин.

Для натирань використовується мазь з 20 грам подрібненої трави і 50 грам смальцю. Також для втирання в шкіру можна використовувати настойку з 50 грам трави і 100 грам спирту. Для миття голови використовують звичайний настій з чайної ложки трави і склянки окропу.

Слід пам’ятати, що ця рослина містить отруйні речовини!