Перейти до контенту

Зниження цукру в крові народними засобами


лікування діабету травами Всім відомо, що людям, які хворіють на цукровий діабет, потрібно постійно слідкувати за рівнем цукру в крові і постійно його підтримувати у певних межах. Зазвичай для цього застосовуються медичні препарати і спеціальна дієта. Однак цукор в крові часто підвищується навіть при виконанні всіх необхідних процедур та дотриманні режиму харчування. В таких випадках допомагає зниження цукру в крові народними методами, що передбачають застосування лікарських трав. Іноді такі засоби допомагають навіть нормалізувати рівень цукру протягом тривалого часу.

До рослин, що мають здатність зменшувати цукор в крові, належать:

- трава безсмертника, хвощ, полин, звіробій та кропива;
- горобина, чорниця, плоди глоду, шипшини, бузини та обліпихи;
- коріння кульбаби, лопуха і плоди топінамбура;
- мокриця, осика і конюшина.

Рецепти на травах для зниження цукру

Щоденний рецепт, який можна застосовувати безперервно. Він також покращить загальний стан організму. Протягом 15 хвилин потрібно варити 100 грам неочищеного вівса у трьох склянках води. Потім засіб потрібно процідити, охолодити і пити по півсклянки перед вживання їжі.

Чудовим засобом для діабетиків вважаються пагони і плоди чорниці. Жменю сушених або свіжих ягід цієї лікарської рослини потрібно подрібнити (почавити) і довести до кипіння у склянці води. Після охолодження цей засіб випивають, готуючи кожен раз свіжий відвар. При цьому слід стежити, щоб не виникав запор – одна з властивостей чорниці. Також восени можна заздалегідь заготовити сік чорниці, який додається у напої замість цукру. В зимовий період добре допомагає морс з чорниці. Крім цього, чорниця здатна покращувати зір і загальний стан організму.

Зменшити цукор допомагає вживання зеленого чаю, в який додають пів чайної ложки кориці. Цукру додавати не потрібною, бо кориця має приємний солодкуватий присмак.

Вживання осикової кори забезпечує відразу два лікувальні ефекти – зменшення рівня цукру в крові та лікування опісторхозу. Слід зазначити, що більшість людей, що хворіють опісторхозом, навіть не підозрюють про наявність захворювання, адже воно спочатку протікає без симптомів.

Порошок з мелених жолудів також вважається хорошим засобом для зниження цукру. Його потрібно вживати перед прийомом їжі по чайній ложці.

Ефективною в даному випадку буде і гвоздика – пряність, що продається в магазинах. Потрібно залити чайну ложку гвоздики двома склянками окропу і настоювати годину. Пити цей засіб треба по півсклянки що доби.

Чудовим ефективним засобом зниження цукру може бути і софора японська. Вживати її можна окремою або додавати у чай. Відомо, що ця рослина також здатна нормалізувати тиск.

Коріння кульбаби, незважаючи на гіркий смак, зменшує рівень цукру, покращує травлення і збуджує апетит. З нього можна готувати відвари або вживати разом з різними стравами і салатами.

Зменшити рівень цукру в крові також можна за допомогою женьшеню. Настойку рослини п’ють по 20 крапель що ранку. Однак слід пам’ятати, що цей засіб може підвищувати тиск.

Крім перерахованих рецептів при цукровому діабеті хорошими засобами вважаються: кизиловий та грушевий сік, печена цибуля, сік капусти і картоплі.

Режим харчування при діабеті

Щодо продуктів харчування, найкраще вживати гречку, горох та різноманітні салати. Рекомендується повністю виключити з раціону харчування свинину, баранину, жирне м’ясо птиці, каву, міцний чорний чай, какао, а також відмовитись від алкоголю і тютюну. Потрібно пам’ятати, що здоровий раціон харчування, багатий на вітаміни і мікроелементи, є основною запорукою захисту від збільшення цукру в крові та цукрового діабету загалом.

Навіть при найменших симптомах цукрового діабету потрібно повністю відмовитись солодощів і стежити за вагою тіла. Це захворювання в основному є спадковим, але іноді може виникати і цілком спонтанно, якщо людина веде неправильний спосіб життя. Та й взагалі пити чай з смородини або малини – це не тільки корисно, але й смачно. Тому варто замінити звичайні солодощі на продукти з фруктозою. Це значно зменшить ризик виникнення цукрового діабету.