Перейти до контенту

Зубна паста для дитини – яку краще вибрати?


вибір зубної пасти для дітей - Вибір пасти для дітей різного віку
- Додаткові поради батькам

Здорові та чисті зубки - це один з найважливіших факторів, що впливають на загальний стан здоров'я дитини. Тому батьки повинні приділяти належну увагу гігієнічним процедурам порожнини рота своєї дитини. При цьому дуже важливим моментом є вибір зубної пасти для дитини, якою вона буде кожен день чистити зуби.

Діти, на відміну від нас, дорослих, ще не дуже добре вміють чистити зуби, і під час цієї процедури ковтають від 20 до 40 % зубної пасти. Тому діткам до 12 років чистити свої зубки слід лише спеціальними дитячими зубними пастами, вибір яких зараз дуже великий.

Дитячі зубні пасти відрізняються від дорослих не тільки яскравим дизайном упаковки і приємним смаком. В першу чергу вони відрізняються складом і смаковими характеристиками. Вони містять менше активних компонентів, і мають зазвичай більш м'який, часом навіть солодкуватий смак.

Вибір пасти для дітей різного віку

Зубні пасти для дітей до 6 років повинні мати знижену абразивність та низьку концентрацію фториду (вміст фторидів має бути 0,05 %). Зубні пасти для дітей від 6 до 13 років мають знижену абразивність, а концентрація фториду вже наближена до паст для дорослих. Тому при потраплянні в шлунково-кишковий тракт дитячі зубні пасти не викличуть токсичного впливу на організм.

Дитячі пасти, як правило, характеризуються легким фруктовим смаком та ароматом, оскільки сильні ароматизатори, що використовуються при виробництві зубних паст для дорослих, можуть викликати в малюків блювотний рефлекс. Слід зазначити, що за рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) дитяча зубна паста повинна бути несмачною і не повинна мати приємного запаху, щоб у дитини не виникло бажання її з'їсти. Таку дитячу зубну пасту в наш час, на жаль, знайти буде досить важко. Більшість виробників використовують фруктові добавки, щоб зробити пасту привабливішою для малюків, яких досить важко привчати до щоденного процесу чищення зубів.

Додаткові поради батькам

Особлива увага до вибору зубної пасти слід приділити сім'ям, які проживають в регіонах з підвищеним вмістом фторидів в питній воді. Дітям з цих регіонів рекомендується використовувати пасти без фтору, оскільки виникає велика ймовірність розвитку флюорозу (поява коричневих плям на зубах).

Увага! Батькам слід пам'ятати, що дітям ні якому разі не можна користуватися різноманітними відбілюючими засобами або зубними пастами з сильнодіючими добавками (наприклад, з триклозаном).

Привчайте своїх дітей ретельно чистити зуби і стежити за їх станом. Навіть якщо дитину нічого не турбує, її потрібно періодично приводити на профілактичний огляд до стоматолога. Частота оглядів повинна бути не меншою, ніж два рази на рік, адже проблеми краще попередити, ніж згодом довго і болісно лікувати. Всі ці поради допоможуть вашій дитині зберегти красиві, а головне здорові зуби протягом всього життя.