Перейти до контенту

Кендир конопляний – застосування для лікування захворювань


кендир як лікарська трава Кендир конопляний (Trachomitum cannabinum) - це трав’яниста кореневищна багаторічна лікарська рослина, що належить до родини барвінкових. Кендир має зелені або вишневі прямі стебла довжиною 50 - 100 см. Листя рослини коротко черешкове, іноді чергове, супротивне, з цілими краями, видовжено-яйцеподібної або ланцетної форми. Квіти кендиру конопляного рожевого або білого відтінку, розташовані у волотеподібному суцвітті. Плоди рослини листянки, вона цвіте з червня по серпень.

Кендир конопляний був завезений в Європу та Азію з країн Північної Америки. Його штучно вирощують в Україні, Білорусі та інших країнах Східної Європи.

Лікувальні властивості та використання кендиру конопляного

В народній медицині застосовується в основному коріння рослини, яке викопують і заготовляють осінню. До категорії лікарських кендир належить неофіційно.

Хімічний склад кендиру конопляного повністю не вивчений, однак відомо, що коріння містить серцеві глікозиди апоканозид, цимарин, К-строфантин-Б, циноканозид, стеаринову, лінолеву, олеїнову і пальмітинову кислоти, каучук, танін, сліди алкалоїдів та тритерпенові сполуки.

У народній медицині лікувальні засоби з кендиру конопляного у вигляді відварів і настоянок відомі з давніх часів. Вони застосовуються при лікуванні серцевих захворювань і нирок як сечогінний зaсi6, а також як ліки від водянки. У традиційній медицині кендир до недавніх часів використовувався як кардіотонічні ліки. З цієї лікарської рослини фармацевтична промисловість випускала ліки під назвою кендозид і цимарин, які згодом втратили актуальність у зв’язку з розробкою більш ефективних кардіотонічних препаратів.