Перейти до контенту

Відправляємо дитину на відпочинок у літній табір


в який табір краще відправити дитину - Який вибрати табір для дитини?
- Вартість путівки у табір відпочинку
- Місце розташування табору
- Умови перебування і персонал
- Адаптація дитини в таборі відпочинку

Ось і настали літні канікули. Як найкраще організувати відпочинок дитини у цей вільний від навчання період часу? Досить часто вибором батьків стає відпочинок дитини в літньому таборі. Таке проведення часу для малюка є не тільки веселим і приємним. Воно також несе в собі значну користь, оскільки дитина знаходиться далеко від батьків і змушена вчитися все робити самостійно.

Однак вибір літнього табору для дитини - завдання не з легких. Завжди хочеться відправити малюка у найкраще місце відпочинку, де працюють найдосвідченіші вихователі. Не менш важливу роль відіграють і ціни путівок. Однак не слід в таких випадках хвилюватись. Краще уважно ознайомитись з деякими порадами, що суттєво допоможуть вирішити це питання.

Який вибрати табір для дитини?

З'ясуйте головні потреби дитини. Що зараз найважливіше? Можливо, дитині необхідно покращити здоров'я? Тоді потрібно вибрати лікувально-профілактичний табір. А якщо ви бажаєте, щоб малюк провів час з користю та покращив свої знання з англійської або німецької мови, тоді кращим буде табір, в якому проводяться уроки з вивчення іноземних мов.

Отже, ви визначилися зі спеціалізацією і вибрали декілька із загального переліку таборів. Далі потрібно взнати якомога більше інформації про кожен з них. Для цього можна відвідати відповідні сайти, почитати в мережі Інтернет відгуки. Якщо це недалеко і у вас є вільний час, тоді поїдьте самі в літній табір для дитини, щоб поспілкуватися з вихователями та особисто оцінити місце відпочинку. Слід з’ясувати, чи є в обраної організації відповідна ліцензія на таку діяльність, переглянути умови договору. Якщо ви помітили якісь негативні моменти при відвідуванні табору, його швидше всього доведеться виключити зі списку. Таким чином, залишаться тільки найкращі варіанти.

Вартість путівки у табір відпочинку

Відпочинок дитини в літньому таборі, безумовно, потребує значних грошових витрат. Як правило, вартість такого відпочинку буде залежати від спеціалізації табору, місця його розташування, умов проживання, харчування, кількості дітей в групах та загальної кількості днів перебування.

Буває й так, що висока ціна пояснюється всього лише популярністю того чи іншого місця відпочинку. Однак можна знайти не менш хороші за якістю табори за більш низьку ціну. Тому, вибираючи літній табір для дитини, слід звертати увагу на такі нюанси.

Іноді у вартість путівки не включаються додаткові витрати на проведення екскурсій або інші послуги. Всі ці питання слід з'ясовувати наперед, щоб вони потім не стали для вас неприємним сюрпризом.

Місце розташування табору

Зазвичай літні табори знаходяться біля моря, річки, озера або в горах. Дізнайтеся заздалегідь інформацію про місцевість, клімат, а також про те, які об'єкти розташовані поблизу табору. Щоб бачити свою дитину частіше, слід вибрати для неї місце відпочинку недалеко від будинку. Але якщо дитина досить самостійна і легко зможе прожити кілька тижнів без відвідування, можна розглянути й більш віддалені місяця.

Слід також врахувати, що відпочинок дитини в літньому таборі за кордоном коштує значно дорожче, ніж в нашій країні. При цьому умови перебування можуть бути такими самими, як і в більшості місцевих дитячих таборів. Тому, якщо відпочинок за кордоном не є ваша ціль, немає ніякого сенсу платити більше.

Умови перебування і персонал

Взнайте інформацію про інфраструктуру організації. Поцікавтеся, чи є майданчики для ігор, спортивні комплекси, в якому вони стані. Якщо біля місця відпочинку немає водойми, басейн на території табору буде великим плюсом. Але якщо поруч з табором знаходиться річка або озеро, тоді поблизу обов'язково повинна бути рятувальна станція. Також поцікавтеся про кількість дітей в одній кімнаті, наявність медпункту, гарячої води, вентиляцію приміщень, якість харчування. Все не менш важливі моменти при виборі літнього табору для дитини.

До оформлення дитини в табір бажано поспілкуватися з вихователями. Якщо вони з тих чи інших причин вас не влаштовують, викликають сумніви та неприємні емоції, попросіть адміністрацію закладу перевести дитину в групу з іншими вихователями.

З'ясуйте заздалегідь розпорядок дня і правила поведінки в таборі. Також слід уточнити час, в який можна буде відвідувати дитину. Якщо місце відпочинку знаходиться недалеко, потрібно запитати адміністрацію, чи можна буде періодично забирати малюка на один-два дні додому.

Адаптація дитини в таборі відпочинку

Незважаючи на всі позитивні моменти, літній табір для дитини може стати справжнім стресом і випробуванням. Особливо це буває у випадку, коли малюк вперше розлучається з батьками на тривалий час. Зазвичай адаптаційний період триває від 5 до 7 днів. За цей час дитина встигає пристосуватися до нової обстановки, подружитися з іншими дітьми, налагодити відносини з вихователями. Згідно думки багатьох психологів, швидше пристосовуються до життя у таборі відпочинку більш товариські та розкуті малюки, а також діти, які регулярно відвідують спортивні секції та різноманітні гуртки. Тому, щоб зробити відпочинок дитини в літньому таборі більш комфортним, батькам необхідно завчасно підготувати її психологічно.

1. Перед поїздкою обов'язково скажіть дитині, що ви будете за нею скучати, і що в перші кілька днів малюкові теж може вас не вистачати. Поясніть дитині, що це природно і лякатися цього не варто. Малюк повинен усвідомити, що чим швидше він знайде собі друзів і частіше братиме участь в різних заходах, тим швидше звикне до табору.

2. Скажіть дитині, що якщо у неї виникнуть будь-які проблеми, не потрібно соромитися і замикатися в собі. Для вирішення всіх питань малюк завжди може звернутися до вихователя.

3. Щоб дитині було легше адаптуватися в літньому таборі, за кілька тижнів до від'їзду кожен день привчайте її приводити в порядок свої речі та заправляти ліжко, адже все це їй доведеться робити самостійно. Не завадить лишній раз повторити правила особистої гігієни. Також розкажіть дитині про необхідність дотримуватись розпорядку дня в таборі і правилах поведінки.

4. Пам'ятайте, що не варто ігнорувати скарги малюка, посилаючись на адаптаційний період. Ситуації бувають різні, тому дитині іноді може бути необхідна ваша допомога. І щоб відпочинок дитини в літньому таборі не викликав у неї стресу, бажано заздалегідь вирішити питання з телефонним зв’язком.