Перейти до контенту

Народні засоби від вегето-судинної дистонії (ВСД)


трави від вегетосудинної дистонії Наші предки називали цю хворобу нудьгою і лікували замовляннями, а в середині минулого століття її віднесли до неврологічних захворювань. Симптоми хвороби здавалися неясними, та й скарги пацієнтів зазвичай є невизначеними. Про цю хворобу говорили у тих випадках, коли людина постійно сумувала, впадала в апатію або, навпаки, ставала буз причини неспокійною. Назвали це захворювання ВСД або вегето-судинна дистонія. В наші дні ВСД також ще називають нейроциркуляторною дистонією. І незважаючи на низький рівень небезпеки, це захворювання вважається однією з найбільших проблем сучасної медицини. Дуже часто на прийом до лікарів звертаються люди різних країн світу зі скаргами на слабкість, шум у вухах, часті головні болі та безсоння. При цьому діагноз ВСД встановлюється практично в 50 % випадків після відповідних обстежень.

Симптоми та основні причини ВСД

Під вегето-судинною дистонією розуміють зміну тонусу кровоносних судин, яка виникає внаслідок дисфункції вегетативної нервової системи. Сучасна медицина розглядає її не як окреме захворювання, а лише як синдром, що є наслідком найрізноманітніших порушень в роботі людського організму. Ця хвороба зазвичай не представляє небезпеки для життя, проте стани, якими вона супроводжується, практично не піддаються корекції та дуже важко переносяться людьми, погіршуючи життєвий комфорт.

Особливість вегето-судинної дистонії полягає в тому, що це захворювання досить важко піддається діагностиці. В даному випадку мова йде не про комплекс симптомів, що характерні для того чи іншого захворювання, а про дуже різноманітні судинні, кардіологічні, неврологічні та психічні розлади. Застосовуючи традиційні та народні методи лікування ВСД, всі ці симптоми можна в значній степені послабити. Нижче ми розглянемо ефективні рецепти народної медицини для лікування вегето-судинної дистонії.

Серед кардіологічних і судинних розладів найчастіше спостерігається порушення в роботі серця, стрибки артеріального тиску, головні болі, запаморочення, підвищене потіння, забарвлення шкіри в блідий або синюшний відтінок, холодні руки і ноги. Крім цього в людини часто бувають дихальні розлади, що можуть проявлятись як відчуття нестачі повітря, виразне позіхання, ускладненість вдихання повітря, психологічний дискомфорт від перебування в закритих і задушливих приміщеннях. Часто виникають при вегето-судинній дистонії психічні розлади. Людина може відчувати безпричинну тривогу, страх, незрозумілої природи занепокоєння, депресію, загострення певних якостей особистості. Іноді навіть можуть виникати думки про суїцид.

Лікування ВСД народними методами

Важлива роль у лікуванні вегето-судинної дистоніі народними засобами відводиться лікарським рослинам. Цілющі трави здатні нормалізувати роботу серця, центральної нервової системи і судин, а також заспокійливо впливати на психіку. На відміну від традиційних хімічних препаратів, рослинні ліки містять тільки натуральні речовини, що виключає ймовірність побічних ефектів.

Лікарські трави також не викликають звикання і залежності, що дозволяє застосовувати їх протягом тривалого часу. Вони діють на організм більш м'яко, що дозволяє визначити індивідуально найбільш ефективну рослину для лікування.

Лікування травами ВСД гіпертонічного типу

При вегето-судинній дистонії гіпертонічного типу часто використовуються збори лікарських рослин, що мають заспокійливу дію. Сюди відносяться такі трави, як м'ята, валеріана, пустирник, шавлія, меліса, хміль, корінь півонії. Майже всі ці трави можна вільно купити в аптеці та застосовувати відповідно до рецепту.

1. Настойка пустинника вживається по 40 крапель тричі на добу. По ефективності ці ліки вважаються кращими за настоянку кореня валеріани лікарської. Препарат зменшує болі в серці, серцебиття і нервове напруження.

2. Настойка валеріани зазвичай приймається по 30 - 40 крапель два або три рази на день.

3. Настойку півонії вживають по 5 мл від 2 до 4 разів на добу.

4. Відвар плодів глоду криваво-червоного готують, взявши столову ложку сушеної сировини і склянку води. Після закипання вогонь виключають і відвар залишають настоюватись протягом двох годин, після чого ліки проціджують. Пити цей засіб потрібно по столовій ложці протягом дня кілька разів. Глід також нормалізує тиск, що відіграє важливу роль при лікуванні ВСД народними методами.

5. Можна взяти по пів столової ложки цвіту і плодів глоду, запарити склянкою окропу, через дві години процідити і приймати по півсклянки три рази на день приблизно за півгодини до вживання їжі.

6. Залити склянкою горілки 20 грам подрібнених плодів глоду і настоювати два тижні. Таку спиртову настойку приймають по 15 - 20 крапель два або три рази на день.

7. Змішати 20 грам коріння валеріани лікарської, 10 грам цвіту конвалії, 10 грам шишок хмелю, 20 грам квітів глоду, 15 грам м'яти перцевої та 15 грам фенхелю. Все це слід ретельно подрібнити і перемішати. Столову ложку такої лікувальної суміші залити склянкою води довести до кипіння на малому вогні. Після настоювання і проціджування ліки вживати до прийому їжі по четверті склянки тричі на добу.

8. Змішати чверть склянки соку калини і столову ложку меду, розбавити водою до повної склянки і пити по півсклянки при підвищеному тиску.

Лікування травами ВСД гіпотонічного типу

При вегетативних розладах гіпотонічного типу використовуються такі лікарські рослини, як женьшень, елеутерокок, аралія, заманиха, ялівець, маралів корінь, лимонник китайський, брусниця, мучниця. Також дуже ефективні ліки з гірчиці сарептської. Для покращення самопочуття та підняття артеріального тиску при вегето-судинній дистонії можна застосовувати перераховані нижче рецепти народної медицини.

1. Залити склянкою окропу столову ложку безсмертника (цмин піщаний). Після настоювання відцідити і пити тричі на день по півсклянки.

2. Товчену пшеницю залити двома склянками води, варити кілька хвилин на малому вогні, охолодити і процідити. Приймати цей відвар слід по півсклянки на добу. Більш корисною при гіпотонії вважається пророщена пшениця, яку рекомендується їсти на сніданок.

3. Настойка кореня женьшеню вживається по 20 - 25 крапель три рази на добу.

4. Залити склянкою води дві столові ложки плодів лимонника китайського, довести до кипіння і варити на малому вогні кілька хвилин. Після охолодження приймати тричі на добу по дві-три столових ложки на порожній шлунок перед вживанням їжі.

5. Потрібно їсти плоди ялівцю, щодня починаючи з однієї ягоди та додаючи кожен день по ягоді. Тривалість лікування 1 місяць. Після перерви лікування можна повторити.

8. Змішати дві столові ложки кореня родіоли з двома ложками квітів ехінацеї та однією ложкою шишок хмелю. Одну столову ложку суміші запарити склянкою окропу і настоювати протягом двох годин. Потім ліки процідити і додати за смаком меду. Отриманий настій ділять на три рівні частини випивають за день перед кожним вживанням їжі. Тривалість лікування складає один місяць.

Незважаючи на високу ефективність всіх наведених рецептів, народні методи лікування ВСД мають один суттєвий недолік. Справа в тому, що при гострих нападах захворювання, які часто завершуються панічними атаками, народні засоби на травах від ВСД малоефективні. В таких випадках лікарі призначають вживання нейролептиків і транквілізаторів, що характеризуються сильним заспокійливим впливом. Після зняття нападу і стабілізації нервової системи хімічні препарати можна поступово заміняти лікарськими рослинами.