Перейти до контенту

Гайморит в дитини – наскільки це небезпечно?


гайморит в дитини - Чому виникає гайморит в дитини?
- Як вилікувати гайморит в дитини?

Всім батькам, котрі турбуються про здоров’я дітей, слід знати що гайморит - це серйозне захворювання, яке вимагає термінового лікування, оскільки може призвести до серйозних ускладнень, найнебезпечніше з яких - менінгіт (запалення оболонок головного мозку).

Отже, з чим же ми маємо справу? Гайморитом називають різновид синуситу, що представляє собою запалення верхньощелепної (гайморової) пазухи носа. Виникає дане захворювання у випадку ускладнення при грипі, гострому нежиті, скарлатині та інших захворюваннях інфекційного характеру.

Основною причиною гаймориту є бактерії і віруси, що потрапили в гайморову пазуху через порожнину носа. Першим «дзвінком» початку гаймориту в дитини може бути затяжний нежить, який триває більше одного тижня.

Чому виникає гайморит в дитини?

Природне запитання, яке виникає у батьків після поставленого діагнозу «гайморит» - звідки він міг виникнути у маленької дитини? Можливо, лікар помилився? Насправді такий діагноз ставиться після рентгенівського обстеження і сумніву практично не піддається.

Слід знати про те, що гайморит у дітей молодшого віку зустрічається досить часто. Пояснюється це тим, що носові пазухи ще повністю не сформовані, мають невеликі розміри і можливість проникнення інфекції в область гайморових пазух є досить високою.

Причинами гаймориту в дитини можуть бути:

- затяжний, недолікований до кінця нежить, простудні захворювання;
- слабкий імунітет, алергічний риніт;
- захворювання зубів, порожнини рота, а також карієс, стоматит та
інші інфекційні захворювання.

Зазвичай гайморит супроводжується набряком слизової носа, в результаті чого патогенні мікроорганізми розмножуються та викликають гнійне запалення. Крім цього, у дитини спостерігається гугнявість голосу, закладеність носа, не виключене також підвищення температури.

Дитина старшого віку може скаржитися на болі в області чола, скроневої області, сильні різкі болі при нахилі, а також відчуття тиску в області гайморових пазух. Слизові виділення з носа рясні, можуть мати жовтий відтінок, неприємний запах.

Дуже важливо при підозрі на гайморит в дитини не вживати самостійно ніяких дій, а звертатись відразу до лікаря. Правильне лікування може призначити тільки досвідчений отоларинголог.

Самостійне лікування може лише нашкодити дитині та призвести до ускладнень. Тепер давайте розглянемо, які є способи лікування гаймориту у дітей.

Лікування гаймориту включає в себе прийом лікарських препаратів, місцеві процедури, зміцнення імунітету. У важких випадках, при гострій необхідності можливі хірургічні маніпуляції.

При лікуванні гаймориту важливо зняти набряк слизової оболонки носа та забезпечити відтік слизу з гайморових пазух. Але в першу чергу, без сумніву, слід ліквідувати причину, яка призвела до виникнення гаймориту.

Як вилікувати гайморит в дитини?

Існує три основних методи лікування цього захворювання:

- медикаментозне лікування (антибіотики, фізіопроцедури, назальні краплі);
- промивання носа (метод переміщення рідин);
- хірургічне втручання (прокол) гайморової пазухи.

Якщо ви бажаєте лікувати дитину від гаймориту народними методами, слід обов’язково проконсультуватись в лікаря. Врахуйте, що гріти область гайморових пазух вареним яйцем або нагрітою сіллю можна лише в тому випадку, якщо було здійснено промивання носа, і в пазухах немає скупчення гною. В іншому випадку в малюка може настати абсцес мозку, адже тепло викликає прилив крові до області, що прогрівається. При цьому замість позитивного ефекту нагрівання може призвести до поширення інфекції. Це саме питання слід вирішити за допомогою лікаря і у випадку проведення інгаляцій.

Щодо пункції (проколу) гайморової пазухи слід відзначити, що після цієї процедури, яка є абсолютно безболісною, відразу настає полегшення, оскільки весь гній видаляється, а порожнина гайморової пазухи промивається спеціальним розчином.

Тим не менше, після проколу не виключається повторне захворювання гайморитом. Лікарі стверджують, що ймовірність повторного захворювання у дітей стає навіть більшою, ніж у дітей, яким вдалось позбутись гаймориту без проколу. При цьому у випадку повторного синуситу дитині буде необхідно робити повторний прокол.

Багато батьків, які зіткнулися з проблемою лікування гаймориту у своїх дітей, відзначають, що про гайморит вони забули після того, як звозили малюка на море. Морська вода і повітря творять дива.